JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Start roku s angličtinou

Od nového školního roku navštěvuje jednou týdně NZDM Vagón americký manželský pár Ken a Linda Stapletonovi, kteří se zde zaměřují na komunikaci s klienty v jejich rodném jazyce.

Navazují tak na práci započatou v minulém školním roce. Na rozdíl od předchozího programu, kdy byly hodiny angličtiny oddělené od běžného provozu klubu, se Ken s Lindou rozhodli pracovat přímo v klubu. Klienti tedy nedochází na domluvené hodiny, ale tráví s dobrovolníky volný čas, hrají stolní hry a mimoděk tak procvičují angličtinu.

První návštěva těchto speciálních hostů byla doprovázena pravou americkou Hamburger párty. Počasí nám přálo, proto jsme se všichni přesuli na ven před klub, kde Ken zkušeně griloval maso a klienti hráli baseball s Lindou a dvěma misionářkami ze státu Idaho v USA, které jsou v Čechách na krátké návštěvě. Pravidla této hry jsme brzy pochopili a nesmírně jsme si ji užili. Doufáme, že spolupráce s rodilými mluvčími bude velkým přínosem pro klienty a nakonec i pro samotné pracovníky klubu.

 

loga_zakladatele