JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Podzimní Vagón jede v plném proudu

S příchodem chladnějšího počasí se NZDM Vagón opět více naplňuje klientelou. Velkými tématy pro tento podzim je škola a práce. Mnoho klientů tento rok opouští základní školu a připravují se na příchod do následujícího vzdělávacího stupně. Službu tedy využívají pro hledání vhodné školy a pro přípravu na ní. Zároveň se blíží první čtvrtletí tohoto školního roku, a tak se v hojném počtu využívá doučování aktuálních látek, které se vyučují.

Druhým tématem je práce. Tu řeší klienti, kteří dostudovali, nebo si chtějí přivydělávat zároveň se studiem. Pomáháme tedy s uplatněním se na trhu práce, a vedeme klienty v jednotlivých krocích, které vedou k získání zaměstnání.

V průběhu měsíce jsme také pořádali různé akce, které dění na klubu (i mimo něj) oživují, stmelují vrstevnickou skupinu, a rozvíjí klienty v různých oblastech. Takovými akcemi jsou například pingpongové turnaje, dobrovolnická brigáda v Novém městě pod Smrkem, softball s Američany Kenem a Lindou Stapletonovými, nebo plánovaný fotbalový turnaj ve Václavicích.

 

 

 

loga_zakladatele