JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Střední škola a řešení dluhů

V prvních dvou měsících nového roku v NZDM Voraz zaznamenáváme zásadní počet klientů, kteří se hlásí na střední školy a střední odborná učiliště. V rámci individuálních plánů klientům pomáháme zvolit si studijní obor a vyplnit přihlášku ke studiu.

Mnozí z klientů poprvé v životě posílají emaily a toto období je pro ně výzvou a zlomovým obdobím v životě. V průběhu klubů se věnujeme nově také aktivitám jako vaření a pečení, které sklízí úspěch a překvapivě se do nich zapojují především chlapci, kteří mohou zjišťovat, že i aktivity, které jsou v jejich vrstevnické skupině vnímány jako dívčí, mohou být zábavné.

V rámci spolupráce s jedním z našich podporovatelů, kterým je Nové Město pod Smrkem a Agenturou pro sociální začleňování se také více zaměřujeme na problematiku dluhů a s klienty začínáme komunikovat o dluzích, o tom, jakými různorodými způsoby mohou vznikat a jak se jim úspěšně vyhýbat. Někteří klienti na tomto základě začali o jejich dluzích více komunikovat a spolupracovat s námi na jejich řešení. V případě zájmu o pomoc lze využít služeb sociálního poradenství, doprovázení či přeposlání.

 

loga_zakladatele