JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Startujeme kampaň SPOLEČNĚ proti kouření

Organizace MAJÁK o.p.s. již každoročně pořádá kampaň s názvem Společně proti kouření, ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje. Jak název kampaně napovídá, kampaň si klade za cíl upozornit na důležitost toho, že v boji se závislostí není nikdo sám.

V letošním roce má kampaň 3 dílčí části, které budou souběžně realizovány v průběhu měsíců září a října 2018.

První z nich je cílena na děti a mládež ve věku od 6. třídy základních škol až po studenty 4. ročníků SŠ. Jde o městskou kooperační hru, zaměřenou na problematiku tabákových korporací. Do hry se mohou zapojit několikačlenné týmy. Hra má za cíl zdůraznit to, že v odvykání kouření člověk sám těžko uspěje – potřebuje k tomu druhé, tedy projít tu cestu odvykání společně. Žáci budou přes webovou stránku hry získávat zadání úkolů a různé indicie vedoucí k cíli. Jednotlivé úkoly a aktivity se budou odehrávat v rámci města Liberec a blízkém okolí.


Další součástí kampaně je fotbalový turnaj – ten proběhne v říjnu a bude otevřen především pro klienty nízkoprahových zařízení pro děti a mládež organizace MAJÁK o. p. s., ale také pro týmy z libereckých základních škol.

Poslední složkou kampaně je krátký soubor otázek cílený na širší veřejnost. Otázky se týkají kouření u dětí a jsou směřovány především na rodiče. Pro zájemce budou připraveny názory odborníků na tytéž otázky.

Podrobnosti najdete na stránce www.facebook.com/spolecneprotikoureni/ - neváhejte se zapojit!

 

loga_zakladatele