JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com

Boříme předsudky o lidech s duševní nemocí

Maják o.p.s. v Novém Městě pod Smrkem působí již devátým rokem a letos oslaví 20 let od svého založení. Svou činnost zaměřuje na pomoc a podporu rodinám s dětmi do 18 let a mladým lidem v dospívání a obtížných životních situacích od 13 do 26 let.

Společnost Maják také spolupracuje s dalšími organizacemi. Ve spolupráci se Sdružením TULIPAN z.s., které se zaměřuje na pomoc lidem se zdravotním znevýhodněním nebo osobám, které potřebují informace k řešení jejich problému, pořádá akci v rámci destigmatizační kampaně, která má za cíl bořit předsudky o lidech, kteří trpí duševním onemocněním. Tato kampaň je podpořena Národním ústavem duševního zdraví, Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem kultury a Libereckým krajem.

Na co se v rámci připravované kampaně můžete těšit?

V týdnu od 8. 4. - 14. 4. 2019 proběhne v J-centru (budova bývalého kina u vlakového nádraží) výstava panelů se základními informacemi o duševních onemocněních a poruchách, jako jsou schizofrenie a autismus. Každý den od 18:00 do 20:00 si můžete panely prohlédnout.

Výstava informačních panelů bude zahájena v příjemné atmosféře v pondělí 8. 4. od 17:00 uvedením a zajímavým programem s hosty, kterým bylo duševní onemocnění diagnostikováno, a v současné době žijí plnohodnotným životem. Těšit se můžete na jejich příběhy a možnost se otevřeně či soukromě zeptat na informace, které vás zajímají.

Na zajímavý pondělní program a výstavu panelů vás srdečně zveme. Účast je zdarma.

 

 

loga_zakladatele