I v letošním roce jsme připravili další ročník kampaně Společně proti kouření.

Tentokrát je zaměřena na škodlivost pasivního kouření.

Obsahem kampaně je příprava, výroba a distribuce informativně-preventivních plakátků do škol. Jde o plakáty pro žáky 1. stupně základních škol, a dále o plakáty do jednotlivých tříd. Skrze plakátky chceme informovat o nezdravém vlivu pasivního kouření a o možnostech, jak dopady pasivního kouření eliminovat.

 

Věříme, že se skrze tuto osvětu rozšíří povědomí o nebezpečí pasivního kouření i u malých dětí, kteří tak budou lépe schopni pečovat o vlastní zdraví.

 

Kampaň organizuje společnost MAJÁK o.p.s. ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje.

 

 

 

 

Zveme Vás na další workshop s názvem "Jak pracovat s kartami MYŠI Z MAJÁKU".

Workshop proběhne v termínu 6. 10. 2021 a bude se věnovat převážně skupinové práci s kartami, tedy např. v třídním kolektivu či jiné dětské skupině.

Všechny podrobnosti najdete zde

Přihlašovat se můžete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

 

 

Ve Zpravodaji rodinné politiky Libereckého kraje vyšel rozhovor s naším ředitelem, Mgr. Janem Molnárem, na téma závislost na internetu u dětí a další rizika, kterým jsou v online prostoru vystaveni.

K přečtení jej najdete zde.

 

 

Srdečně vás zveme na workshop s názvem "MYŠI Z MAJÁKU ve workshopu".

Workshop bude zaměřený na to, jak pracovat se sadami MYŠI Z MAJÁKu, čeho se vyvarovat, jakou formou lze karty využít a mnoho dalšího.

Workshopem vás provede Mgr. Jan Molnár, ředitel organizace MAJÁK, spolu s Mgr. Annou Jirsákovou, oblastní metodičkou prevence PPP Liberec.

Vybrat si můžete ze dvou termínů, 16. nebo 21. června. Workshop proběhne v odpoledních hodinách od 14:00 do 17:00 v sídle MAJÁKu (adresa Konopná 776/8, Liberec 14, 460 14).

Cena workshopu je 900 Kč.

Přihlašujte se na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kam uveďte vaše jméno a příjmení, termín workshopu, o který máte zájem, a vámi preferovaný způsob platby (hotově na místě v den konání workshopu či převodem na fakturu).

 

Série preventivně-edukačních karet se rozrostla o další sadu - tentokrát s názvem RODINA.

Zaměřuje se na situace z prostředí domova a rodiny a skvěle ji využijete např. pro jednodušší pojmenování proběhlých událostí v rodině, jejího současného fungování nebo i přání do budoucna. Děti s jejich pomocí mohou zhodnotit a popsat, co vystihuje jejich rodinu, co by si přály zažívat více nebo jak vypadá jejich vztah k rodičům. 

Sada obsahuje 50 karet a také metodiku s nápady a tipy, jak sadu využít.

Spolu s ní také zprovozňujeme nový e-shop, skrze který si můžete všechny sady prohlédnout i objednat.

 

Jakékoli dotazy k sérii MYŠI Z MAJÁKu můžete směřovat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..