Organizace MAJÁK s podporou F-Nadace realizuje dva projekty, které se zabývají prevencí šikany na prvním stupni základních škol a prací s těmi kolektivy, ve kterých došlo k nějakému aktuálnímu problému.

Pokud chcete tyto projekty podpořit, více informací najdete níže.

Projekt „Buď kamarád“ – prevence šikany

Projekt se zaměřuje na prevenci šikany ve 3. ročnících ZŠ. Prevence šikany již v takto brzkém věku je potřeba, protože už v tomto věku si žáci mohou vytvořit špatné normy chování. Projekt tak napomáhá k budování vzájemného respektu mezi žáky a nastavuje vzájemné hranice. Realizátorem projektu je lektorka Anna Niedermertlová z organizace MAJÁK o.p.s.

 
 

Projekt „Řešíme to“

Projekt se věnuje práci s třídními kolektivy, ve kterých se vyskytl nějaký problém, který je třeba řešit. Cílem je např. zmírnit napětí ve skupině, zamezit dalšímu růstu problému a hledat adekvátní postupy pro řešení situace. Nejčastěji řešenými problémy jsou rozkrytí šikany a diagnostikování fáze šikany, dále pak nepříznivé třídní klima, kyberšikana apod. Projekt realizuje zkušený lektor Mgr. Jan Molnár z organizace MAJÁK o.p.s.

 
 

Nově nabízíme preventivně-edukační karty pro usnadnění Vaší práce s dětmi a mládeží, s názvem MYŠI Z MAJÁKU.

 

Aktuálně jsou v nabídce dvě sady: 

  

Více informací najdete v sekci Materiály, kde si můžete karty přes objednávkový formulář rovnou objednat. 

 

Věříme, že pro Vás budou karty užitečným nástrojem a pomocí při Vaší práci.

Tým MAJÁKu

 

 

 

 

Základní informace o soutěži

Soutěže se lze zúčastnit vytvořením a přihlášením fotografie podle informací níže. Do soutěže mohou fotografie přihlašovat pouze jednotlivci. Původně plánovaná videosoutěž, zaměřená na třídní kolektivy, byla z důvodu pandemie zrušena.

Téma soutěže je: Není to jen o tobě! Kouření škodí vám i vašemu okolí.

Přihlášení

Přihlášení fotografií je možné od 5. října 2020, nejpozději do 30. listopadu 2020.

Fotografie ve formátu JPG (v minimálním rozlišení 2500 bodů na delší straně fotografie) pošlete emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přineste osobně na flash disku do některého z klubů MAJÁKu – Zapes, Depo nebo Voraz.

Fotografie nesmí zobrazovat osoby mladší 18 let kouřící cigaretu.

Ke každé fotografii uveďte krátký popisek, který dovysvětlí záměr fotografa.

 

Přihlášené fotografie, které splňují pravidla soutěže, budou vyvěšeny 1. prosince 2020 na Instagramovém profilu MAJÁKu „majak_o.p.s“.

Porota a ceny

Porota bude složena z řad zaměstnanců MAJÁKu a odborníku z oboru prevence. Ti budou hodnotit:

  • Originalitu fotky,
  • propracovanost fotky,
  • preventivní dopad,
  • dodržení zadaného tématu,
  • celkový dojem.

Fotografii do fotosoutěže může přihlásit pouze jedna konkrétní osoba, tzn. pokud se někdo rozhodne pořizovat fotografii např. s pomocí kamaráda, musí jí ale potom přihlásit sám za sebe. Cenu následně obdrží člověk, který fotografii přihlásil.

Vyhlášení

Vítězné fotografie budou vyhlášeny na webových stránkách www.majakops.cz dne 7. 12. 2020, následné předání cen proběhne po individuální domluvě s výherci.

PRAVIDLA SOUTĚŽE 

Pořadatelem soutěže je MAJÁK o.p.s.

 

 

Naši lektoři znovu zahájili preventivní programy!

Letos po delší odmlce jsme se v září opět vydali na základní školy v kraji s našimi preventivními programy.

Na tento školní rok máme nasmlouváno již přes 850 programů pro zhruba 50 škol. Vybavili jsme lektory rouškami a dezinfekcí a doufáme, že i přes takto ztížené podmínky budeme moci pokračovat v naší činnosti na školách.

Kromě preventivních programů nadále chceme vzdělávat pedagogy i rodiče. Již na konci srpna jsme uskutečnili akreditovaný kurz pro učitele a další tyto kurzy i jiné vzdělávací aktivity máme v plánu během podzimu.

Těšíme se, co nového nám tento školní rok přinese, a jsme vděční za dlouhodobou spolupráci s mnoha školami či organizacemi, se kterými se v naší práci setkáváme.

Tým MAJÁKu

Vážení,

objednávky do dalšího školního roku jsou již otevřené. 

Zároveň bychom chtěli upozornit na několik změn, které jsme pro Vás připravili. V první řadě bychom Vás rádi upozornili, že máme dva nové programy.
Jeden je pro třetí ročník s názvem Nejsem sám, který je zaměřen především na vztahy v kolektivu. Druhý program s názvem Zase spolu si klade za cíl reagovat na mezeru vzniklou nepřítomností kolektivu ve škole v době pandemie a posílit dynamiku kolektivu či objevit nově vzniklé problémy.

Došlo také i ke změnám v některých programech (obsah či název) a jejich cíle se tedy mohou lišit. Blíže v anotacích u jednotlivých programů.

Objednávkový formulář a katalog naleznete ZDE

S případnými dotazy se určitě můžete obrátit na koordinátora Václava Jiřička (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 778 533 195)

Budeme se těšit na další spolupráci s Vámi.

Děkuji a přeji Vám hezký zbytek dne.

Tým MAJÁKu