Základní informace o soutěži

Soutěže se mohou zúčastnit žáci základních škol od 4. do 9. třídy.

Téma soutěže je: Není to jen o tobě! Kouření vážně škodí vám i lidem ve vašem okolí!

Každý účastník může do soutěže přihlásit maximálně tři fotografie.


Přihlášení

Přihlášení fotografií je možné od 1. února 2020, nejpozději do 31. března 2020.

Fotografie ve formátu JPG (v minimálním rozlišení 2500 bodů na delší straně fotografie) pošlete emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přineste osobně do některého z klubů MAJÁKu – Zapes, Depo nebo Voraz.

Fotografie nesmí zobrazovat osoby mladší 18 let kouřící cigaretu.

Ke každé fotografii uveďte krátký popisek, který dovysvětlí záměr fotografa.

Přihlášené fotografie, které splňují pravidla soutěže, budou vyvěšeny 1. dubna na Instagramovém profilu „majak_o.p.s“.Po ukončení soutěže budou soutěžní fotografie pravděpodobně vystaveny pro veřejnost.Možnost výstavy je nyní v jednání.


Porota a ceny

- Cena poroty:
Porota bude složena z řad zaměstnanců MAJÁKu a profesních umělců. Ti budou hodnotit:

o Originalitu fotky,
o Propracovanost fotky,
o Preventivní dopad,
o Dodržení zadaného tématu,
o Celkový dojem.


- Cena ředitele MAJÁKu.

Vyhlášení

Vítězné fotografie budou vyhlášeny na webových stránkách www.majakops.cz, následné předání cen výhercům proběhne v Cinema City Liberec dne 19. 6. 2020 v dopoledních hodinách.

Pravidla soutěže

1) Společnost MAJÁK o.p.s. pořádá fotografickou soutěž. Tématem soutěže je Není to jen o tobě! Kouření vážně škodí vám i lidem ve vašem okolí!

2) Konečný výběr vítězných fotografií provede porota složená z odborníků a zaměstnanců MAJÁK. Vítězné fotografie budou prezentovány na webových stránkách MAJÁK o.p.s. Všichni vítězové budou kontaktováni e-mailem.

3) Soutěže se mohou zúčastnit žáci základních škol od 4. do 9. třídy. K účasti nejsou oprávněny osoby, které se podílely na vzniku a realizaci této soutěže, stejně jako zaměstnanci společnosti MAJÁK o.p.s.

4) Pořadatel MAJÁK o.p.s. si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže osoby, pokud k tomu existují oprávněné důvody. Například při porušení podmínek soutěže, při neférovémjednání, při manipulaci, která má zvýšit šanci na výhru nebo při uvedení klamavých údajů při registraci nebo posílání fotografií.

5) Soutěže je možné se zúčastnit online zasláním fotek na e-mail:  nebo osobně, přinesením fotografií na flash disku do klubu MAJÁKu Zapes, Depo nebo Voraz.

6) Každý účastník může do soutěže přihlásit maximálně 3 jednotlivé fotografie, které pořídil sám a má k nim neomezená autorská a uživatelská práva. Svou účastí potvrzuje účastník soutěže, že je autorem nahraných fotografií a disponuje tedy v neomezeném rozsahu uživatelskými právy k fotografiím. Dále účastník soutěže potvrzuje, že má udělen souhlas s užitím fotografií od osob, které jsou případně zachyceny na fotografiích. Účastník soutěže si není vědom, že by jakákoliv třetí osoba jeho práva k fotografiím zpochybňovala nebo se bránila jejich zveřejnění.

7) Účastí v soutěži uděluje účastník soutěže společnosti MAJÁK o.p.s. neodvolatelné, prosté a časově neomezené uživatelské právo pro využívání fotografií pro jejich práciv oblasti PR. Toto zahrnuje možnost zveřejnění, rozmnožování, vyobrazení a distribuce za účelem vlastní reklamy a propagace společnosti.

8) Účastník soutěže podáním přihlášky uděluje organizátorovi souhlas se zpracováním zaslaných osobních údajů pro účely organizace soutěže, včetně jejich zveřejnění v rozsahu jméno a příjmení společně s fotografií.

9) Povoleny jsou pouze fotografie ve formátu JPG o velikosti maximálně 10 MB.

10) Pořadatel si vyhrazuje právo smazat fotografie, které se výrazně odchylují od zadaného tématu, mají nezákonný nebo rasistický podtext, propagují násilí, pornografii či mají jiný nevhodný nebo urážlivý obsah.

11) Pokud se výherce nepřihlásí do 14 dnů od vyhlášení výhry, propadá jeho nárok navýhru.

12) Ke zveřejnění fotografií dojde bez nároku na honorář. Věcné ceny a/nebo poukazy,které účastník vyhrál, nelze vyplatit v hotovosti a je vyloučena jejich výměna.

13) Přihlášením fotografií souhlasí účastník s podmínkami soutěže.

Pořadatelem soutěže je MAJÁK o.p.s.