Kromě preventivních programů, které jsou hlavní náplní naší práce, se věnujeme také oblasti poradenství. Důležité je pro nás především zprostředkování služeb s cílem zajistit komplexní péči a pomoc. Poradenství mohou využít jak děti a dospívající, tak rodiče dětí nebo učitelé základních škol. Vzhledem k době, ve které se nacházíme a všem tlakům, ve kterých žijeme, se objevují různé problémy. Naší vizí je ukazovat směr tam, kde je to potřeba.

Koho se poradenství týká?

 

DĚTI A MLÁDEŽ                                                                                                                                               

Řešíš problémy ve třídě? Dělá si z tebe ve třídě někdo legraci a ty nevíš, co s tím? Ubližuje ti někdo ve škole?

V rámci preventivních programů na školách předáváme kontakt na lektory. Pokud dítě potřebuje radu, hledá pomoc nebo se chce s něčím svěřit, může napsat přímo nám na chatu na instagramu. Rádi poradíme přímo nebo alespoň ukážeme, kde pomoc najdou. Můžeme také předat kontakty, na koho se obrátit.

 

RODIČE

Řešíte náročnou situaci ohledně vašeho dítěte ve škole? Potřebujete kontakty na další odborníky?

Rodiče se na nás mohou obrátit, pokud hledají pomoc pro své dítě. Jednou z možností je zavolat, pokud se něco děje (např. řeší podezření na šikanu ve třídě). Jako organizace, která má preventivní programy na školách, můžeme do tříd vstupovat v rámci intervencí. Přesto je situace někdy složitá a je potřeba vše řešit nejdříve ve škole, teprve potom můžeme spolupracovat. Poradíme Vám, jak postupovat, abyste situaci dokázali vyřešit ve spolupráci se školou.

 

UČITELÉ

Potřebujete pomoci s úpravou preventivního plánu? Nevíte, jak správně metodicky postupovat při řešení složité situace ve škole? Chybí Vám náměty na třídnické hodiny?

Během preventivních programů se setkáváme také s velkým množstvím třídních učitelů. I ti se na nás mohou obrátit, pokud řeší situaci ve třídě (např. agresivní chování, problém se začleněním do kolektivu, náročné domácí prostředí, podezření na nepříznivou situaci doma, podezření na šikanu ve třídě). Konzultace často probíhají po telefonu, ale je možnost domluvit si osobní schůzku nebo konzultovat po proběhlé intervenci. Poskytujeme také vzdělávací a metodické semináře, více zde: materialy.majakops.cz/vzdelavani.

 

Jak můžete požádat o pomoc?

Konzultace po telefonu je možná od 13:00 do 16:00.

Vedoucí poradenství - Mgr. Jan Molnár

Tel. číslo: 777 465 100
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.